Džem s fruktózou-mäta pieporná

Džem s fruktózou-mäta pieporná


Katalógové číslo SKU: KO57 Kategória: Štítky: , , , , ,

Popis produktu

Džem s fruktózou –  mäta pieporná s citrónom patrí medzi prírodné netradičné ovocné nátierky z produkcie Kláštornej Officíny. Je sladený fruktózou (v 100g výrobku je 50g fruktózy) a je preto vhodný aj pre diabetikov. Má veľký podiel ovocia (na 100 g výrobku bolo použitých 50g ovocia). Je vyrábaný bez pridania konzervantov, stabilizátorov či farbív.  Je vhodný všade tam, kde používate klasické džemy. Sterilizované.

Zloženie: mäta pieporná, jablká, citrónová šťava, voda, fruktóza, reg. kyslosti: kys. citrónová, želírovacia látka: pektín

Hmotnosť: 300 g
Výrobca: KLÁŠTERNÍ OFFICÍNA
Pôvod: Česká republika
Skladovanie: skladujte na suchom a temnom mieste, pri teplote 0 – 28°C. Po otvorení skladujte v chladničke do 10°C.

Mohlo by Vás zaujímať…

Rád benediktínov je najstaršou organizovanou rehoľou v západnej Európe, ktorú založil v r 529 sv. Benedikt. Prvé zmienky o kláštore benediktínov v Rajhrade u Brna sa datujú od roku 1045. Až doteraz zostal jediným a najstarším benediktínskym kláštorom na Morave. Čoskoro po založení kláštora začali bratia v duchu hesla “Ora et labora” pracovať v duchovnej správe, vyučovať v škole a sústavne obrábať pôdu.

V roku 1465 boli založené vinice a následne vinné pivnice. Od pol 14. stor. sa v kláštore začína variť pivo.V kláštore bola spravovaná “Rajská záhrada” s výsadbou liečivých rastlín, ktorú bratia užívali na výrobu liečivých likérov, elixírov, tinktúr, mastí a čajových zmesí. Storočné skúsenosti s prírodnými prostriedkami tak dali vzniknúť osvedčeným harmonizovaným receptúram, ktoré blahodárne pôsobia i na človeka dnešnej “uponáhľanej doby.

 

 

Recenzie

Zatiaľ žiadne recenzie.

Buďte prvý, kto napíše recenziu. “Džem s fruktózou-mäta pieporná”